Закликаємо не використовувати пластикову поминальну атрибутику під час вшанування близьких у Дні пам'яті
Переглянути відеоПевно, ви теж заздалегідь готуєтеся вшанувати пам’ять рідних та близьких: прибираєте на місцях поховання та оновлюєте ритуальний декор на могилах. Торгові ятки на ринках вражають різноманіттям: яскраві штучні квіти, яких не існує в природі, чи то пишні пластикові вінки за привабливою ціною. Чи знали ви, що такий ритуальний декор не піддається переробці і розкладається упродовж 500 років?
Екологи та представники релігійних громад вже давно закликають відмовитися від пластикового оздоблення могил. Такий декор не має ані сакрального, ані релігійного значення, а тільки завдає НЕПОПРАВНОЇ шкоди навколишньому середовищу.
Штучні квіти та пластмасові вінки виготовляються з низькоякісного токсичного пластику. Вони швидко втрачають «товарний» вигляд під впливом погодних умов. Їх викидають чи навіть спалюють, прикрашаючи могили рідних новеньким токсичним «декором». Тим часом, термін розкладання штучних квітів та вінків сягає 500 років. Під час процесу розкладання вони викидають у ґрунт і атмосферу тисячі небезпечних хімічних сполук. Ці викиди, зокрема, провокують розвиток онкологічних захворювань.
Чи є безпечні методи утилізації ритуального декору?
Матеріал, з якого виготовляється таке ритуальне оздоблення не підлягає повторній переробці. На жаль, переважна більшість штучних квітів та вінків з кладовищ потрапить на сміттєзвалище. Прикро, але це більш безпечніший метод утилізації, аніж спалювання.
Як зарадити проблемі?
Відповідь очевидна: позбудьтеся пластикового декору на могилах своїх близьких та рідних. Зверніться до органів місцевого самоврядування, аби ті встановили на цвинтарях контейнери для централізованого збору пластикового брухту. Замініть пластик на живі квіти, сухоцвіти або вінки з натуральної лози. Це дійсно гарно, а ще – безпечно, та екосвідомо.
Штучні квіти розкладатимуться довше, ніж триває людське життя. Пам’ятайте про минуле, з повагою до майбутнього.